Мереживні весільні сукні та чарівна історія мережива

18/12/2017

Мереживні весільні сукні та чарівна історія мережива

Чи знаєте ви, що ще не так давно мереживо було дуже дорогим задоволенням? Навіть найбагатші жінки, могли дозволити в своїх туалетах лише малесенькі вставки з цього дорогоцінного, на той час, матеріалу. Ні, звичайно ж, вбираючись на дуже урочисту подію вони вже вдягали більш “багатше” вбрання ніж повсякденне. Адже це був, в першу чергу показник їхнього статусу, престижу. Вбрання дам при королівському дворі, на один вечір, часом, коштували цілий статок. Але навіть тут, вони далеко не завжди були виконані з цільного мережива.

 

Так у чому ж справа? Чому мереживо було таким дорогим?
 
Історія мережива

Мереживні весільні сукні та чарівна історія мережива

Історія мережива починається з кінця 15-го сторічча та продовжується до нашого часу...
Мереживоплетіння - це стародавнє мистецтво. Так-так, як ви вже могли здогадатися, це слово походить від двох коренів: «мереживо» і «плести». Власне кажучи, саме через те, що робота по його створенню була настільки кропітка, і формується його вартість. Але ж мереживо теж може бути різним. Чим тонше і «прозоріше» воно, тим дорожча його вартість. Чим грубіше і щільніше його плетіння, тим, відповідно, дешевше, але все одно не настільки, щоб його собі могла дозволити кожна жінка, навіть з вищого світу. Але ми трохи відволіклися ...
Історія мережива, такого, як ми знаємо його зараз, починається з кінця 15, початку 16-го століття в Італії. Спочатку використовувалися льняні, шовкові, золоті або срібні нитки.

Як одін з найнадійніших доказів походження мережива, зафіксованих в історичних хроніках, хочемо розповісти вам історію про те, як король Карл-V (1500-1558 рр) видав один вкрай цікавий указ. У ньому йшлося про те, що кружевоплетение треба викладати дівчатам в школах і монастирях провінцій. Таким чином, готуючи майстринь з цього виду ремесла. Виходить, що значимість цього матеріалу була підтверджена на державному рівні ...

Таким чином, в епоху ренесансу та просвітництва мереживо вже міцно зайняло свої позиції в «модній індустрії» того часу. Їм з радістю замінювали давно всім обридлу вишивку, або комбінували з нею. Наприклад, така частина «туалету» як мереживний комір, взагалі була універсальним елементом, за рахунок своєї мобільності. Його не пришивали до конкретного наряду, і це дозволяло «грати» з образами. Але досягла свого піку любов до мережива тільки в 18 столітті.

 

Нова історія

Мереживні весільні сукні та чарівна історія мережива

Якщо до цього часу мереживо використовували тільки для декорування одягу і предметів туалету: нижньої білизни, носових хусток, нічних сорочок. То на початку 18-го століття, заможна публіка Італії, Франції, Іспанії, Англії, почала дуже активно застосовувати його елементи в оформленні інтер'єрів. Це могли бути і тюлі, накидки на крісла, дивани, скатертини на столи та інші дрібниці.

Пізніше алансонских, аржантанскіе і валансьенскіе мережива (провінції що спеціалізувались на його виробництві) стали зразками якості французького стилю і дизайну. Як ви можете зрозуміти, на цьому етапі, першість по виробництву мережива на себе у Італії забрала Франція. Ось тут і починається вже більш відома нам історія, історія «французького мережива».

До кінця 18-го, початку 19-го століття стали з'являтися верстати для плетіння мережива. Таким чином, цей матеріал увійшов вже в свою нову епоху масового виробництва. Але, вищий світ, як і раніше, все ще продовжував віддавати перевагу умільцям з монастирів. Ручна робота, як і раніше оцінювалася дорожче. Масове виробництво вплинуло тільки на те, що і дама з невеликим достатком, і королева, від тепер могли дозволити собі туалети з мережива. Але, візуальна різниця була дуже виразною. Як то кажуть, кожному по гаманцю.

 

 
Сучасна історія

Мереживні весільні сукні та чарівна історія мереживаМереживні весільні сукні та чарівна історія мережива

Мереживні весільні сукні та чарівна історія мереживаМереживні весільні сукні та чарівна історія мережива

Мереживні весільні сукні та чарівна історія мереживаМереживні весільні сукні та чарівна історія мережива

В наш час, коли всі кудись поспішають, дівчата більш воліють віддати перевагу джинсам та кросівкам, ніж красивим платтям. І це не дивно. Наш час дійсно, так ніби «час біжить швидше». Але як же чудово, що у наших дівчат все ж залишилися приводи надіти елегантне мереживне плаття.
Прикладом того, може служити власне весілля!

Коли ми думаємо про наречену, перше що приходить на розум, пишна весільна сукня, або казкова мереживна сукня, або взагалі феєрія - пишна мереживна весільна сукня.

Звичайно ж, мережива, красиві мережива, а не дешеві аплікації «під мереживо», як і раніше цінуються дуже високо і такі сукні навряд чи можна назвати бюджетними.
Але все ж, навіть якщо ви маєте не надто високий бюджет на придбання весільного плаття, зверніть свою увагу саме на мереживні моделі.

Будьте чарівні в день свого весілля, а мережива підкреслять вашу красу!

 

 


Вернуться

Похожие новости Лента новостей

Любое копирование информации с сайта без разрешения владельца преследуется украинским и международным законодательством.